ЦСКА загуби от Копенхаген

ЦСКА загуби с 1:2 от ФК Копенхаген в първи мач от третия квалификационен кръг на турнира Лига Европа.

23:04, 09.08.2018

"Червените" играха с човек по-малко от края на първата част, когато Божидар Чорбаджийски бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

Това повлия на хода на играта и в крайна сметка ЦСКА не успя да удържи крехкия аванс, който взе в началото на мача след гол на Мауридес.

ЦСКА започна силно и откри резултата в 15-ата минута с гол на Мауридес. Мачът се развиваше отлично за тима на Нестор Ел Маестро, но четири минути преди края на първото полувреме ситуацията се преобърна, след като Божидар Чорбаджийски си изкара червен картон.

С човек по-малко домакините се прибраха в своята половина в опит да удържат крехкия си аванс. "Копенхаген" обаче стигна до победата след красиво попадение на Денис Вавро в 64-ата минута и гол от дузпа на Кенан Кодро в 74-ата минута.