Нов ден, нов късмет: Димитров излиза днес да обръща Вавринка

Двубоят между Григор Димитров и Стан Вавринка от третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис бе прекратен заради настъпилия над Париж мрак при резултат 7:6(5), 7:6(4) в полза на швейцареца. Мачът между двамата ще бъде доигран в съботния следобед.ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

14:57, 01.06.2019

Срещата започна с много голямо закъснение. По програма тя трябваше да бъде последна на корт "Сюзан Ланглен", но заради забавяне на трите двубоя преди това организаторите решиха да я преместят на корт номер 1. Това доведе до бурни протести от страна на феновете, които вече си бяха купили билети за много по-големия корт и така мнозина от тях останаха извън съоръжението, на което започна срещата.

Вавринка влезе по-концентрирано и успя да направи пробив още в първия гейм на мача. Това обаче не уплаши Димитров, който бързо навлезе в ритъм и скоро след това изравни за 3:3.

В следващите минути българинът бе този, който водеше играта и това доведе до сетбол в негова полза на сервиса на Вавринка при 5:4. Трикратният шампион в турнирите от "Големия шлем" обаче запази спокойствие и отрази възможността, открила се пред съперника му. Това доведе до изиграването на тайбрек, в който българинът на два пъти повеждаше с минипробив. И двата пъти обаче последваха грешки от страна на Димитров. Нов негов удар в горния край на мрежата пък сложи точка на първия сет, който приключи при 7:5 точки за Вавринка в тайбрека след 68 минути игра.
Във втория сет двамата тенисисти започнаха да си разменят доста по-лесно спечелени сервис геймове. Началният удар и при двамата започна да работи много добре, което им позволи да се предпазват от критични ситуации. Логично и тук се стигна до тайбрек. В него Вавринка имаше сериозно предимство, най-вече заради мощния си сервис, който му позволи да запише два аса и така да докара общата им бройка до 13 от началото на двубоя. Вавринка спечели тайбрека със 7:4 точки и поведе с два сета в мача.
В този момент двамата се съгласиха да прекратят мача си заради падащата над Париж нощ.

Двубоят ще продължи днес и ще се играе на корт 1 след женски мач на двойки. Началният час ще е около 13.00, а вие гледайте сблъсъка по БНТ3.