Невероятен Кузманов срази втората ракета на Белгия!

Великолепното представяне на България на новия тенис турнир ATP Cup продължава с пълна сила!След като постигнaха две последователни победи над Великобритания (2-1) и Молдова (2-1) с общ резултат 4-2 в своят група “C”, нашите момчета започнаха победоносно и последната си битка от груповата фаза на турнира срещу отбора на Белгия.

10:34, 07.01.2020

Втората ни ракета Димитър Кузманов изигра най-силния мач в кариерата си, за да даде аванс на България в решителния двубой с Белгия, който ще определи и първенеца в група „С“ на турнира в Сидни.

26-годишният Мико буквално прегази намиращия се на 217 места пред него Стив Дарси с 6:0, 6:3.

Пловдивчанинът постави съперника на колене в първата част. На Кузманов му се наложи да отрази точка за пробив в откриващия гейм, но след това помете 35-годишния белгиец и спечели сета на нула за половин час игра. Мико загуби само 12 точки в 39 разигравания.

Серията на 26-годишния българин беше спряна на седем поредни гейма, когато Дарсис успя да спечели подаването си от четвърти опит за 1:1 в следващата част. Кузманов направи четири поредни грешки и така съперникът му проби за 3:2. Мико, който е №417 в света, реагира мигновено. Той стигна до точка за рибрейк след изумително разиграване, в което върна невероятни топки и след това върна брейка. В осмия гейм втората ни ракета стигна до скрит мачбол при подаване на белгиеца, но съперникът го отрази. При втория обаче успя след грешка на Дарси. После пловдивчанинът сервираше за победата. Той поведе с 40:0 и реализира втория си мачбол, след което падна по очи на корта с насълзени очи.

В мача на първите ракети Григор Димитров играе срещу Давид Гофен.

Автор: Калоян Николов