Мирела Демирева грабна среброто в Берлин, Ивет Лалова е на финал на 200 м утре

Мирела Демирева спечели сребърния медал в скока на височина на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Демирева бе на косъм от това да остане извън отличията, но преодоля 200 см в последния си трети опит и завърши втора в крайното класиране. За Мирела това е изравнено най-добро лично постижение в кариерата й.Златото отиде при Мария Ласицкене, която също преодоля 2 метра, но го направи от втория опит и това й позволи да завърши пред българката в подреждането. Трета се нареди представителката на домакините от Германия Мари-Лорънс Юнгфлайиш със 196 см - изравнен личен рекорд за сезона.

22:22, 10.08.2018

По-рано днес най-добрата българска спринтьорка Ивет Лалова се класира на финала на 200 метра за жени на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Лалова се класира втора в първа полуфинала серия с 22.65 секунди. Времето на Ивет Лалова е трето на полуфиналите. Финалът на 200 метра при жените е утре от 21.45 часа.

Повече за представянето на нашите момичета четете ТУК.