Лудогорец завърши 1:1 като гост на Байер (Леверкузен) в мач от Лига Европа

Лудогорец стигна до третата си точка в група А на турнира Лига Европа, завършвайки 1:1 при гостуването си на Байер Леверкузен. Българските шампиони обаче останаха последни преди мача с ФК Цюрих през декември, тъй като швейцарците днес отстъпиха с 1:2 на кипърския АЕК Ларнака

21:51, 29.11.2018

Първото полувреме беше доста скучно и без опасности и пред двете врати, но последните 30 минути предложиха повече емоции. Влезлият като смяна Марселиньо откри резултата в 69-ата минута, но пет минути преди края Мичел Вайзер изравни.
Предвид характера на мача и невъзможността на германците да отпаднат, а българите да се класират, и двамата треньори бяха заложили на голяма част от резервните си футболисти. Антони Здравков дори беше променил схемата на игра на българските шампиони, залагайки на трима централни бранители в линия.
И двата отбора не бяха прецизни в началните минути, като първата възможност беше за домакините. Аларио се възползва от грешка на Моци, отне топката и шутира от 20 метра, но на метър и половина покрай лявата греда. В 28-ата минута след центриране от корнер Якуб Швиерчок се размина с топката, но на задна греда Жоао Пауло стреля високо над гредата.
Второто полувреме започна по-активно и двата отбора се впуснаха в атаки, но двете добри положения до 60-ата минута бяха за домакините. Най-напред Леон Бейли проби добре от ляво и стреля, но прати топката в аут. В 56-ата минута вратарят на българския шампион Ренан дос Сантос се намеси блестящо. Вендел изстреля много мощен удар отдалеч, но Ренан направи чудесно спасяване, след като секунди преди това не боксира особено удачно.
В 68-ата минута Швиерчок пропусна много сериозно положение, останал напълно сам срещу вратаря. Марселиньо го изведе по прекрасен начин, полякът имаше поне 5-6 метра празно пространство, но стреля в крака на вратаря Йозджан. Само една минута по-късно комбинация с едно докосване на Сисиньо, Марселиньо и Швиерчок изведе номер 84 от Лудогорец на позиция между Вайзер и Вендел. Той успя да запази топката и я вкара през плонжа на вратаря Йозджан.
Влезлият като смяна младок Кай Хаверц за пореден път доказа голямата си класа и потенциал. В 78-ата минута Байер Леверкузен организира многоходова, но много добра атака. Вайзер извади топката от дясно, върна я към дузпата, откъдето Бейли нанесе мощен удар. Георги Терзиев обаче се хвърли напред с тялото и блокира топката, тя се върна към Хаверц, чийто изстрел профуча над горната греда.
Пет минути преди края на мача домакините стигнаха до равенство, като натискът им даде резултат. Разписа се Мичел Вайзер, който се възползва от неубедителна игра на вратаря Ренан и защитата. Бъркотията дойде след центриране от ляво от свободен удар. Само минута по-късно Александър Драгович пропусна да вкара втори гол след центриране от корнер. До края на мача домакините търсеха повече възможности за втори гол, но такъв не падна.