Лудогорец ще играе на 1/16-финалите на Лига Европа

Отборът на Лудогорец се класира за четвърти път в история си в елиминационната фаза на Лига Европа. “Орлите” продължават към 1/16-финалите на тазгодишното издание на надпреварата като втори в Група “Н”. В последния си мач от тази фаза българите завършиха 1:1 с Ференцварош и така финишират с 8 точки.

23:47, 12.12.2019

Гостите започнаха по-активно днешната среща, но с изключение на един изстрел на Зубков, не стигнаха до опасно положение пред вратаря Пламен Илиев. Постепенно Лудогорец взе инициативата и пробва няколко точни удара дело на Кешерю и Вандерсон, но Дибуш не допусна те да се превърнат в попадения.

В 20-ата минута Ференцварош поискаха дузпа за игра с ръка на Сисиньо. Реферът обаче даде знак играта да продължи.

В 24-ата минута българите откриха резултата. Марселиньо изведе Лукоки на чиста позиция сам срещу вратаря и холандецът технично прехвърли вратаря, като отбеляза гол във вратата на Ференцварош.

В 68-ата минута Ференцварош направи голям пропуск. Исаел получи силен пас по земя успоредно на голлинията, но не успя да насочи топката във вратата от близко разстояние и изравняването се размина. В последните секунди на мача натискът на гостите даде частичен резултат и те стигнаха до изравнително попадение. Шкварка центрира към наказателното поле, където резервата Сигневич направи 1:1. За повече надежди на гостите нямаше време и скоро след това дойде последният съдийски сигнал, който бе последван от българска радост.