Лудогорец е аут от Лига Европа след равенство с АЕК Ларнака

Лудогорец отпадна от турнира Лига Европа, след като завърши 0:0 с АЕК Ларнака в четвъртия си мач в група А. Всъщност и кипърците си тръгват от турнира, тъй като и двата тима с по 2 точки нямат шанс да се доберат до едно от първите две места.

23:57, 08.11.2018

Срещата започна двуостро. В първите минути отбраната на разградчани в лицето на Натанаел, Ренан и Сисиньо допусна по една груба грешка, но в крайна сметка кипърците не се възползваха от тях. В 13-ата минута Сисиньо допусна поредна грешка, от която гостите не се възползваха. Бразилецът бе преодолян елементарно от Жан-Люк и опита да извърши нарушение, но не успя и гостите комбинираха пред наказателното поле на орлите. Атаката бе спряна с фаул на Кампаняро. Тричковски шутира опасно в ъгъла на Ренан, вратарят не мръдна, но топката мина покрай лявата греда.

Лудогорец отговори с опасна атака в 16-ата минута. Кешерю изведе Марселиньо сам срещу вратаря, но бразилецът шутира твърде слабо и неточно. В 24-ата минута разградчани отново застрашиха противниковата врата. Натанаел центрира към Лукоки, но сантиметри не достигнаха на нападателя да засече топката на 4-5 метра пред голлинията. В 37-ата минута само отличния рефлекс на Ренан предотврати гол във вратата на домакините след шут на Силва от 20 метра.

Към края на полувремето Лудогорец създаде две положения. Марселиньо изведе Кешерю отляво в наказателното поле, но румънецът шутира твърде слабо и Рамирез улови. В 41-ата минута таранът на орлите получи втори шанс да шутира от добра дистанция след пас на Лукоки и този път го направи доста по-сполучливо, но ударът му излезе в аут.

Шест минути след почивката Яну удари леко с глава Моци при спречкване между двамата и норвежкият рефер показа и на двамата футболисти жълти картони.

В 74-ата минута Лудогорец създаде първите си две по-опасни положения за втората част. Първо Марселиньо стреля слабо, но след рикошет топката се отправи към долния десен ъгъл на Рамирез. Вратарят обаче се хвърли и изби в корнер. Секунди по-късно Сисиньо центрира към Моци, защитникът отправи удар с глава, който се отби в напречната греда.

В 78-ата минута Сисиньо бе изблъскан в гърба при набег в наказателното поле и реферът от Норвегия Нилсен можеше да отсъди дузпа, но такава не беше отсъдена. Малко по-рано съдията отново ощети Лудогорец, когато не даде фаул за нарушение срещу Кешерю на границата на наказателното поле, което бе почти фронтално срещу кипърската врата.