Хампарцумян: След криза разумното общество предприема мерки тя да не се повтаря

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Той посочи, че след всяка криза всяко едно разумно общество предприема мерки да не се повтори същата криза. "За да стигнем до размера на КТБ, очевидно има имунни системи на държавата, които са финансово разузнаване, ДАНС, данъчни, регулаторът БНБ, политически сили, които не са реагирали, за да може размерът на този проблем да се ограничи в едни по-приемливи граници, макар че от чисто етична гледна точка такива няма, но чисто материално проблемът би бил по-малък, ако институциите работеха по-добре - институциите, на които ние плащаме, за да ни пазят от такива случаи."

По думите му ние трябва да бъдем граждански активни, трябва да бъдат предприети някои регулативни законови промени, да тръгнем по пътя към еврозоната, да се дефинираме като ясни привърженици на европейските ценности и европейски практики, за да не допуснем втори такъв случай.

Левон Хампарцумян подчерта, че втора такава криза няма да видим, но ще има други кризи. Той посочи, че кризите затова са кризи, защото са непредсказуеми. Иначе биха били случки, които можем лесно да предвидим.

Парадоксални управленски практики с подкрепата на някои хора - политици, служебно ангажирани или дезангажирани са в основата на случая КТБ, обобщи банкерът, като открои, че Прокуратурата не е институцията, която ще подреди държавата. "Ние като общество се нареждаме, а тя е елемент, който следи за спазването на правилата и законите."


Вижте целия разговор във видеото.

Акценти
Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад