Как функционира Националният институт за недвижимо културно наследство

В предаването
Части от предаването
Всички броеве

Гости в студиото на предаването бяха арх. Красимир Тодоров – директор на Националния институт за недвижимо културно наследство (НИНКН), Красимир Велчев – член на Парламентарната комисия по културата и медиите, арх. Габриела Семова-Колева – председател на ИКОМОС (Международния съвет за паметниците на културата и забележителните места ), и арх. Ивайло Петков – "Група Град".

"Към днешна дата имаме заради намаления личен състав и заради изключително ниските заплати, заради които никой не иска да работи при нас, не успяваме да изпълняваме всичко, което ни е вменено по закон", каза арх. Красимир Тодоров – директор на НИНКН.

"Водещото би следвало да бъде научно-изследователската дейност и ще кажа защо - то е много практично. Когато един обект бъде изследван, за него вече той е ясно идентифициран, първо, кой е и второ, какво е допустимо и не е допустимо да се извършва в него и ние правим през изминалата година всеки месец експертен съвет в Министерство на културата, над 20 обекта минават на месец, това прави към 200 на година при изключително намаления състав въпреки това на фона на 40 000, това е много малко", обясни той.

Вижте цялата дискусия в студиото.

Пишете ни
x

Сигнализирайте нередност

и/или

Разрешени формати: (jpg, jpeg, png). Максимален размер на файла (25 MB). Можете да качите максимум 5 файла.

** Тези полета не са задължителни.

captcha Натиснете върху картинката, за да смените генерирания код.
Трябва задължително да въведете кода от картинката
< Назад