Франция спечели втората световна титла в историята си

Франция е световният шампион по футбол! Тимът на Дидие Дешан надигра с 4:2 Хърватия в големия финал на стадион “Лужники” в Москва и се качи на световния връх за втори път в историята си след триумфа си през 1998 година.

19:51, 15.07.2018

След 20-годишно чакане Франция отново спечели световната титла след победа над Хърватия с 4:2 в атрактивен финал на световното първенство по футбол в Русия. Френският тим стигна до златото срещу опитните хървати.

Срещата мина през много обрати. Франция поведе с автогол на Манджукич още в 18-ата минута, но хърватите изравниха десет по-късно с попадение на Иван Перишич. Малко преди почивката Гризман отново изведе тима си напред след спорна дузпа, отсъдена чрез системата за видеоповторения от съдията Нестор Питана.

След почивката "петлите" нанесоха решителен удар в рамките на шест минути, когато между 59-ата и 65-ата Погба и Мбапе вкараха нови два гола. Крайното 4:2 оформи Манджукич след грешка на вратаря Лорис.

Франция стигна до титлата без да загуби нито един мач, записвайки само едно равенство в груповата фаза. По пътя си към трофея във фазата на директните елиминации "петлите" отстраниха други от сочените за фаворити преди турнира – Аржентина, Уругвай и Белгия.

Още подробности за финалната среща на Мондиал 2018 четете ТУК!