БНТ обявява подбор за длъжността редактор в news.bnt.bg - ПЦ "Интернет новини".

Споделете с приятели

Отговорности:

- проследяване на новинарския поток, писане, преработка и редактиране на текстове

- работа с административния панел на сайта

- въвеждане на материали от новинарските емисии и публицистичните предавания на БНТ, както и прилежащите към тях снимки и видеа.

- създаване на авторски материали за сайта, включително и взимане на интервюта

- поддържане на профилите на "По света и у нас" в социалните мрежи

- възможност за гъвкаво работно време

Изисквания:

- висше образование - завършилите специалностите журналистика и филология са с предимство

- висока езикова и обща култура

- познания по обществено политическата обстановка у нас и по света

- добри компютърни умения и бърза адаптивност към новите информационни технологии

- добри познания и интереси при работата със социални мрежи

- добро владеене на английски език, втори език е предимство

- предишен опит в медия е предимство

- умения за работа в екип

- умения за работа в динамична и бързо променяща се работна среда

- отговорност, лоялност, коректност, безпристрастност

- внимание към детайлите и фактите

Ние предлагаме:

- възможност за работа в обществената медия на България, където работят доказани професионалисти

-работа сред млад и амбициозен екип

-придобиване на нови познания и обогатяване на професионалния опит

-възможности за кариерно израстване

Ако желаете да се присъедините към екипа на news.bnt.bg, изпратете CV на webnovini@bnt.bg.

Срокът за подаване на документи е 15.08.2019 г.

Ще се свържем само с одобрените кандидати.