НА ЖИВО: България-Нидерландия - среща от олимпийския квалификационен турнир

Българския национален отбор по волейбол за жени продължава участието си в последната европейска квалификация за Олимпийските игри в Токио през лятото.

16:48, 08.01.2020

След вчерашното тежко поражение от отбора на Полша с 1:3 гейма, възпитаничките на Иван Петков ще премерят сили с волейболистките на Нидерландия във втория си мач от група „А“ на турнира в Апелдорн.

Двубоят в известната зала „Омниспорт“ е с начален час 20:30 и ще бъде предавана пряко в ефира на БНТ 3 и онлайн на http://tv.bnt.bg/bnthd/.

Фалстартът на квалификациите драстично намали шансовете на българските „лъвици“ за класиране на Игрите в японската столица. За да запасят жива мечтата си за участие на Олимпиадата, тимът ни не трябва да допуска повече поражения, като първо трябва да победи „лалетата“, които показват израстване през последните години.

Нидерландските състезателки са на противоположния полюс, след като безпроблемно победиха Азербайджан с 3:0 гейма на старта на надпреварата. Така домакините направиха сериозна крачка към класиране за полуфиналите на олимпийската квалификации.

В директните сблъсъци с „лалетата“ волейболистките ни са с положителен баланс – 10 победи и 7 загуби, но сме в серия от две последователни загуби, като последната инкасирахме в Лигата на нациите през 2019-а с 1:3 гейма.

Автор: Калоян Николов