България с трета победа в Лигата на нациите след обрат срещу Кипър

Българският национален отбор по футбол записа трета поредна победа в Лигата на нациите след обрат срещу състава на Кипър. Тимът победи с 2:1 на Националния стадион "Васил Левски", като демонстрира вдъхновена игра след почивката, когато успя да навакса гол пасив.

23:40, 13.10.2018

Попаденията за българския отбор отбелязаха Кирил Десподов и Тодор Неделев, съответно в 59-ата и 68-ата. За Кипър точен беше Кастанос в 41-ата минута.

Успехът поставя България на първо място в група 3 на Дивизия С в Лигата на нациите. Тимът ни е с пълен актив от 9 точки и голова разлика 5:2 пред Норвегия с шест точки. Кипър има три точки.

Двубоят е първи между България и Кипър от август 2012 година, когато на стадион "Георги Аспарухов" родните национали победиха с 1:0. Последният официален мач на "Васил Левски" завърши 2:0 за "лъвовете", в световна квалификация през април 2009 година. Тогава първото попадение беше дело на Ивелин Попов, който е единственият роден футболист от днешния състав играл във въпросния сблъсък.

БЪЛГАРИЯ - КИПЪР 2:1

0:1 Кастанос (41)

1:1 Десподов (59)

2:1 Неделев (68)

БЪЛГАРИЯ: 23.Илиев, 2. Попов, 3. Занев, 5. Бодуров, 6. Славчев, 7. Костадинов. 8. Неделев, 10. Попов (84-9.Василев), 12. Краев (57-17. Г. Миланов), 14. Недялков, 19. Десподов (15.74-Божиков)

КИПЪР: 12. Панай, 3. Йоану, 4. Меркис, 6. Деметриу, 10. Сотириу, 11. Авраам, 13. Кусулос, 15. Папулис, 18. Артиматас, 19. Лаифис, 20. Кастанос

СЪДИЯ: Сърджан Йованович (Сърбия)

СТАДИОН: “Васил Левски”

Повече за срещата между България и Кипър четете ТУК.