България излиза срещу Германия в полуфинала за Токио 2020

Българския национален отбор по волейбол се изправя срещу отбора на Германия в полуфинален мач от последната европейска квалификация за Олимпийските игри в Токио през лятото.

06:07, 09.01.2020

Битката за финалния мач към Токио 2020 е с начален час 21:10 и ще бъде предавана пряко от легендарната "Макс Шмелинг Хале" по БНТ 3 и онлайн на http://tv.bnt.bg/bnthd/.

Възпитаниците на Силвано Пранди са безпогрешни до момента в турнира, като записаха три последователни победи над фаворита за спечелването на квалификацията Франция с 3:2 гейма, над европейския шампион Сърбия отново с 3:2 гейма и над бележещия значителен прогрес в играта си отбор на Нидерландия с класическото 3:0 гейма.

По този начин „трикольорите“ спечелиха своята група “B” с актив от 7 точки и се доближа само на две крачки от реализирането на мечтата им за класиране на лятната Олимпиада в японската столица.

От друга страна Бундестимът стартира квалификациите с две чисти последователни победи над отборите на Чехия и Белгия с 3:0 гейма, но загуби последната и най-важна среща за тях от група „А“ от европейския вицешампион Словения с 2:3 гейма.

След изиграването на последните две срещи от групите на олимпийската квалификация в Берлин стана ясно, че победителят от група „А“ Словения ще срещне втория от група “B” - Франция, а първенецът в група “B” - България, ще спори за място на финала с домакините на турнира - Германия.

В директните двубои с немците волейболистите ни са с положителен баланс – 17 победи и 10 загуби, като последният сблъсък между двата тима бе през миналото лято в Лигата на нациите и завърши с победа на „лъвовете“ с 3:2 гейма.

Ще успее ли България да се класира за последната битка по пътя си към Токио 2020?

Ще разберем тази вечер от 21:10 ч. по БНТ 3!

Автор: Калоян Николов