Атлетико (Мадрид) спечели Лига Европа

"Атлетико" (Мадрид) победи "Олимпик" (Марсилия) с 3:0 и спечели Лига Европа. Испанците вдигнаха трофея за трети път след 2010 и 2012 г.

23:41, 16.05.2018

Два гола вкара Антоан Гризман, който откри в 21-ата минута, а три след началото на втората част нанесе важен удар с втория гол. Крайното 3:0 беше дело на капитана Габи минута преди края на редовните 90.

Старши треньорът на Атлетико (Мадрид) Диего Симеоне нямаше възможност да води отбора си от резервната скамейка, след като УЕФА потвърди наказанието му от четири мача лишаване от права. Това беше втори мач за него без да седи до резервните си играчи, а това означава, че и през новия сезон в Европа ще трябва два мача да гледа от трибуните.

"Марсилия" загуби трети пореден европейски финал. Предишните два бяха в Купата на УЕФА, както се наричаше Лига Европа до 2009 г. - 0:2 срещу "Валенсия" през 2003 г. и 0:3 срещу "Парма" през 1999 г.